مدلهای کسب درآمد با اپلیکیشن موبایل

فروش کاربردهای ویژه

این مدل هم مشابه پرداخت درون برنامه‌ای عمل می‌کند اما تفاوت عمده آن در کاربرد مبلغ پرداخت شده است. در حالت قبل، با پرداخت مبلغ، کل اپلیکیشن برای شما قابل استفاده خواهد بود اما در این مدل، تمام اپلیکیشن به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که با پرداخت مبلغ می‌تواند از خدمات ویژه‌ای در اپ استفاده کند.

در واقع در این مدل کسب درآمد از اپلیکیشن، بدون پرداخت مبلغ هم می‌توان از کل خدمات آن استفاده کرد اما پرداخت مبلغ سبب می‌شود استفاده از اپلیکیشن ساده‌تر و بهتر شود!

مدل خدمات ویژه بیشتر در بازیهای موبایلی کاربرد دارد. نمونه معروف آن خرید GEM در بازیClash Of Clans است که درآمد روزانه بیش از ۶۰۰ هزار دلار برای این مجموعه به همراه دارد(طبق آمارهای سال ۲۰۱۵).

کسب درآمد از تبلیغات

در این روش، اپلیکیشن شما به صورت کاملاً رایگان منتشر شده و کاربران برای استفاده از تمام امکانات اپ مبلغی را پرداخت نمی کنند. همین امر سبب می‌شود تا کاربران بیشتری به نصب اپلیکیشن ترغیب شوند.

سپس با استفاده از سیستم‌های تبلیغات درون اپلیکیشن نظیر عدد، مگنت و … تبلیغات بنری را در اپ خود قرار می دهید تا با هر کلیک کاربر روی بنرها مبلغی به حساب شما واریز گردد.

این روش تنها در صورتی بازدهی مناسبی خواهد داشت که تعداد نصب اپلیکیشن شما بالا بوده و کاربران در هر ماه چندین مرتبه به اپلیکیشن شما مراجعه می‌کنند.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: leilamasrouri

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.